Amp Futbol Ekstraklasa: Kuloodporni Mistrzami Polski!

Amp Futbol Ekstraklasa sezon 2019 dobiegł końca. Znamy zwycięzcę! Mistrzem Polski zostają Kuloodporni Bielsko-Biała. Już w sobotę wiadomo było do kogo trafi puchar. Ale to w niedzielę rozegrane zostały ostatnie mecze i wtedy w ręce kapitana Kuloodpornych powędrował puchar. Ten najważniejszy i upragniony. Na drugim miejscu uplasowała się Husaria Kraków, natomiast ubiegłoroczni zwycięzcy, czyli Legia Warszawa na trzecim.

W ten weekend odbył się piąty, finałowy turniej Amp Futbol Ekstraklasy 2019. Podczas wszystkich turniejów mogliśmy przeżyć niezwykłe emocje, zobaczyć spektakularne bramki i niesamowite akcje. Jako ciekawostkę dodamy, że podczas całego sezonu 141 razy piłka lądowała w bramce. Z zaciekawieniem śledziliśmy piąty już sezon amp futbolowej ekstraklasy. Każdy turniej przysparzał kolejne zawirowania w tabeli. Aż do ostatniego turnieju nie było wiadomo kto zwycięży w tym roku. Na boiskach pojawili się starzy wyjadacze, ale też wielu nowych zawodników.

Do pierwszego meczu w finałowym turnieju stanęli Kuloodporni Bielsko – Biała oraz Legia Warszawa. Emocje sięgały zenitu. Dwie naprawdę mocne drużyny toczyły nie lada bój o każdy centymetr boiska. W pierwszej połowie Bartosz Łastowski trafia do bramki i Kuloodporni prowadzą 1:0. Legia próbuje atakować i zmienić przebieg tego meczu. Jednak ekipa z Bielsko – Białej nie daje za wygraną. W drugiej połowie dorzuca kolejne trafienie. Do końca gospodarze tego turnieju mocno bronili swojej bramki. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. W kolejnym meczu zmierzyli się Miedziowi Polkowice oraz Husaria Kraków. Po niespełna ośmiu minutach meczu krakowianie prowadzili 3 do 0. W kolejnych minutach powiększali swoją przewagę. Ostatecznie zwyciężając 8:0. Warto przypomnieć, że Miedziowi Polkowice to młoda, początkująca drużyna, która dopiero nabiera doświadczenia. Jeśli ich rozwój będzie równie szybko postępował to w przyszłym sezonie mają szansę powalczyć z rywalami jak równy z równym.

Po przerwie na boisko powrócili Kuloodporni Bielsko – Biała oraz Miedziowi Polkowice. Tu również na miedziowych spadł grad bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0, w drugiej dorzucili jeszcze dwie kolejne. Już wtedy wszystko stało się jasne. Kuloodporni byli już pewni pucharu. W ostatnim meczu tego dnia Husaria Kraków podjęła Legię Warszawa. Już pierwsza część spotkania pokazała przewagę krakowian. Do przerwy było już 3:0. Legia Warszawa trafiła do bramki Husarii co spowodowało, że tempo meczu jeszcze bardziej wzrosło. Husaria Kraków nie pozwoliła jednak na przejęcie dowodzenia i dorzuciła do wyniki jeszcze dwa trafienia (5:1). W niedzielę kibice ponownie zebrali się na trybunach stadionu w Bielsko – Białej. Do pierwszego meczu tego dnia przystąpili Legia Warszawa oraz Miedziowi Polkowice. Do przerwy drużyna ze stolicy naszego kraju prowadziła 4 do 0. W drugiej połowie trafili dokładnie taką samą ilość razy, co dało ostateczny wynik 8 do 0. W ostatnim meczu tego sezonu zmierzyli się już pewni pucharu Kuloodporni Bielsko – Biała oraz Husaria Kraków. Mimo braku presji, bo nic już nie byłoby w stanie zmienić tabeli końcowej, żadna z drużyn nie odpuszczała. Mocna obrona, dopracowane akcje i … bramka Kuloodpornych na 1 do 0 w pierwszej połowie. Jednak Husaria nie pozostawała dłużna i już na początku drugiej części spotkania zremisowała. To dodało im skrzydeł, parli do przodu, co poskutkowało kolejnym trafieniem. Mecz wygrała Husaria Kraków. To było przepiękne spotkanie, pełne emocji i prawdziwego amp futbolu. Po zakończeniu rozgrywek przyszła pora na dekoracje. To Kuloodporni Bielsko – Biała będzie reprezentować nas w Lidze Mistrzów. Drugie miejsce w Amp Futbol Ekstraklasie zajęła Husaria Kraków, trzecie miejsce przypadło Legii Warszawa, natomiast na czwartym miejscu uplasowali się Miedziowi Polkowice. Przyznane zostały również nagrody indywidualne:

Najlepszy Zawodnik: Bartosz Łastowski

Król Strzelców: Bartosz Łastowski

Najlepszy Bramkarz: Igor Woźniak

Najlepszy Młody Zawodnik: Krystian Kapłon

Odkrycie Sezonu: Przemysław Fajtanowski

Działacz Sezonu: Ewa Karmelita

Trener Sezonu:  Grzegorz Karmelita

Nagroda Fair Play: Miedziowi Polkowice