The final countdown – 99 dni do MŚ w lekkiej atletyce

Już za 99 dni (14 lipca) rozpoczną się w Londynie mistrzostwa świata w lekkiej atletyce. Przed dwoma laty w Dausze biało-czerwoni wywalczyli 21 medali: 9 złotych, 5 srebrnych i 7 brązowych. Po ile krążków sięgną tym razem? Na odpowiedź na to pytanie będziemy musieli poczekać do 23 lipca.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

W trakcie dziesięciu dni sportowych zmagań licząca 38 osób reprezentacja Polski (29 mężczyzn i 9 kobiet) rywalizowała o komplety medali w konkurencjach biegowych, rzutowych i skokowych. Prawdziwą gwiazdą biało-czerwonej ekipy okazała się Barbara Niewiedział, która wywalczyła aż trzy złote krążki. 35-latka, posiadająca w swojej przebogatej kolekcji trzy tytuły mistrzyni paraolimpijskiej, w stolicy Kataru nie miała sobie równych w biegach na dystansie 400, 800 i 1500 metrów. Klasyfikację medalową wygrali Chińczycy, ich których łupem padło aż 85 krążków (41 złotych, 26 srebrnych i 18 brązowych). Na drugim miejscu z dorobkiem 69 medali sklasyfikowani zostali Rosjanie (24-21-24). Trzecia lokata przypadła natomiast Stanom Zjednoczonym (13-15-10). Polacy z 21. krążkami (9-5-7) znaleźli się na znakomitym szóstym miejscu wśród 66 stających na podium krajów.