Sowiński i Kłos wicemistrzami świata w strzelectwie sportowym!

Polscy strzelcy sportowi wciąż nie zawodzą i na mistrzostwach świata w Al Ain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich sięgają po kolejne tytuły. Wicemistrzami globu właśnie zostali Szymon Sowiński wraz z Grzegorzem Kłosem, powiększając tym samym medalowy dorobek biało-czerwonych do czterech krążków.

Szymon Sowiński był jedynym z biało-czerwonych mogącym się cieszyć z awansu do środowego finału w pistolecie pneumatycznym P1. Zawodnik Startu Zielona Góra w kwalifikacjach tej konkurencji zajął siódmą lokatę, natomiast poza najlepszą ósemką gwarantującą awans znaleźli się Kacper Pierzyński (24. miejsce) oraz Filip Rodzik (35.). W medalowym rozdaniu 40-letni Polak do ostatniego 24. strzału ambitnie walczył o złoto z Jeongdu Jo z Korei Południowej. Ostatecznie uzyskał rezultat 233,1 pkt. i ze stratą 2,6 pkt. do Azjaty sięgnął po srebro. Stawkę na podium uzupełnił Server Ibragimov z Uzbekistanu.

Fantastycznie z kolei w dzisiejszych zmaganiach zawodników i zawodniczek z dysfunkcją wzroku spisał się Grzegorz Kłos, który w kwalifikacjach w konkurencji karabinka pneumatycznego leżąc wystrzelał nowy rekord świata (623,7 pkt.). W finale mistrzostw świata nasz reprezentant podtrzymał swoją znakomitą passę. W 24 strzałach zdobył łącznie 241,4 pkt., co dało mu srebro. O 4,4 pkt. lepszy okazał się Hiszpan Ager Solabarrieta Txakartegi, a brązowy krążek powędrował do Chorwata Frana Skracicia. Na szóstej pozycji finałową rywalizację ukończyła Barbara Matyka, a tuż za nią uplasowała się Katarzyna Orzechowska. Barbara Moskal, która kilka dni wcześniej obroniła złoto w postawie stojącej, tym razem zadowolić musiała się dziesiątym miejscem.

O medal we wczorajszym strzelaniu z karabinka pneumatycznego stojąc R2 otarła się Emilia Babska, zajmując w finale wysoką czwartą pozycję. Złoty krążek zawisł na szyi Słowaczki Veroniki Vadovicovej, która pokonała różnicą 0,6 pkt. Ukrainkę Irynę Szczetnik. Trzecia była Yunri Lee z Korei Południowej.