ME w koszykówce na wózkach: Porażka z Francuzami o włos

Minimalną porażką naszych koszykarzy zakończyło się czwarte spotkanie podczas mistrzostw Europy na Teneryfie. Po bardzo wyrównanym pojedynku biało-czerwoni ulegli Francuzom 64:66.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Przez pierwszych 30 minut spotkania sytuacja na parkiecie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Na prowadzenie wysuwała się raz jedna, raz druga drużyna. O zwycięstwie w całym spotkaniu zadecydowały niuanse. Po pierwszej kwarcie biało-czerwoni mieli jednopunktową przewagę nad Francuzami (18:17). W drugiej kwarcie Trójkolorowi zdobyli kolejnych 14 oczek, po stronie Polaków zapisanych zostało ich 10. Po 20 minutach gry na tablicy pojawił się wynik 31:28 dla Francuzów. Trzecią kwartę obie reprezentacje zagrały na remis 18:18. W ostatnich dziesięciu minutach jeden punkt więcej zdobyli biało-czerwoni, kwarta ta zakończyła się ich zwycięstwem 18:17. Było to jednak za mało, by Polacy mogli zapisać na swoim koncie trzecie podczas tych mistrzostw zwycięstwo. Mecz zakończył się triumfem Trójkolorowych 66:64. Najlepszym punktującym podczas dzisiejszego meczu okazał się Audrey Cayol (26). Po 16 oczek w naszej ekipie zdobyli Dominik Mosler i Krzysztof Bandura.

Francja vs. Polska 66:64 (17:18, 14:10, 18:18, 17:18).

Francja: Audrey Cayol (26), Alexis Ramonet (17), Franck Etavard (12), Houcine Belaïd (4), David Levrat (3), Ibrahim Guirassy (2), Soufyane Mehiaoui (2), Luigi Makambo Guebila (0), Gaetan Arnaud (0), Karim Khelaifi, Benoit Farge, Louis Hardouin.

Polska: Dominik Mosler (16), Krzysztof Bandura (16), Piotr Łuszyński (12), Marcin Balcerowski (10), Adrian Łabędzki (4), Krzysztof Pietrzyk (4), Andrzej Macek (2), Mateusz Tylak, Jan Cyrul, Przemysław Bonio, Piotr Darnikowski, Krzysztof Kozaryna.