Młodzi adepci Amp Futbolu z 9 europejskich krajów przylatują do Polski

Dzięki wsparciu UEFA już dziś do Polski przylecą młodzi piłkarze po amputacjach i z wadami kończyn z 9 europejskich krajów, żeby grać w piłkę  nożną ze swoimi rówieśnikami oraz promować ideę dostępności do futbolu.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Po sukcesie związanym z organizacją pierwszego historycznego obozu dla juniorów w Dublinie, przyszedł czas na kolejną edycję. Ampfutboliści (tak nazywa się piłkarzy po amputacjach lub z wadami kończyn) z Anglii, Irlandii, Turcji, Holandii, Włoch, Niemiec, Szkocji, Gruzji oraz Polski pod okiem profesjonalnych trenerów, na obiektach SoccerArena będą mogli zaprezentować swoje umiejętności, a także rywalizować z rówieśnikami.

– Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie obozu! – mówi Maks Moroz 12-letni zawodnik Akademii Amp Futbol Varsovia – Junior Camp to dla mnie ogromne wyzwanie i piękna szansa na poznanie innych młodych piłkarzy z Europy, którzy tak jak ja mają jedną nóżkę krótszą.

Do Warszawy razem z zawodnikami przyjadą również ich rodzice ​– Jestem bardzo szczęśliwy, kiedy widzę, jak mój syn żyje pełnią życia i dzięki ampfutbolowi może realizować swoją pasję do gry w piłkę nożną. – mówi Marek Moroz, tata Maksa – Obaj nie możemy się już doczekać spotkania z młodymi zawodnikami z Europy oraz z ich rodzicami. Wierzę, że będzie to kolejne świadectwo na pokonywanie barier niepełnosprawności oraz, że dzięki temu wydarzeniu dołączy do nas jeszcze więcej młodych zawodników z Polski! Zapraszamy!

Warszawska Akademia to pierwsza w Polsce szkółka piłkarska dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi, która powstała właśnie dzięki inspiracji pierwszą edycją Junior Camp.

– W wielu europejskich krajach istnieją setki klubów i ligi, w których młodzi zawodnicy z niepełnosprawnościami ruchowymi mogą rozwijać swoją pasję i grać w piłkę, a tymczasem polscy juniorzy do niedawna nie mieli takiej możliwości – mówi Mateusz Widłak prezes Stowarzyszenia Amp Futbol – organizujemy ten event, żeby dać frajdę dzieciakom, ale też pokazać że piłka nożna może i powinna być dostępna dla wszystkich.

Dla młodych zawodników Junior Camp to również okazja do piłkarskiego rozwoju i spotkania z zawodnikami z innych krajów, z którymi w przyszłości mogą rywalizować na poziomie reprezentacyjnym. W 2016 roku w Irlandii na ustach wszystkich trenerów byli polscy juniorzy. Ze świetnej strony zaprezentowali się starsi zawodnicy, którzy już teraz przebojem wdzierają się do ampfutbolowej reprezentacji Polski. Jakub Kożuch, Krystian Kapłon i Igor Woźniak, bo o nich mowa, nie mogą się już doczekać drugiej edycji imprezy.

Zobacz:  MŚJ w szermierce na wózkach: Kasjan Paszkowski w ćwierćfinale szpady U-17!

– Pamiętam bardzo dobrze pierwszy Junior Camp w Dublinie – mówi Igor – poznałem tam wspaniałych ludzi i nauczyłem się wiele nowych rzeczy, które zmotywowały mnie do dalszego sportowego rozwoju. Cieszę się, że druga edycja odbędzie się właśnie w Warszawie, dzięki temu będziemy mogli zaprezentować kolegom z innych krajów jak ampfutbol wygląda w Polsce. Wierzę, że obóz w Warszawie będzie przynajmniej tak samo udany jak w Dublinie!

W irlandzkim obozie uczestniczyło czterech polskich zawodników. Również czterech w kwietniu tego roku towarzyszyło ampfutbolowej reprezentacji Polski w trakcie wyjazdowego dwumeczu z Włochami, gdzie trenowali wspólnie z rówieśnikami znad Adriatyku.

Na Junior Camp na obiekcie Socce​rArena zobaczymy już 12 ampfutbolistów z Polski. To duży progres, ale młodzi zawodnicy i ich rodzice liczą na to, że to dopiero początek rozwoju i że dzięki organizacji imprezy już niedługo dołączą do nich nowi koledzy.

​Nie byłoby tego eventu oraz tak dynamicznego rozwoju dyscypliny, gdyby nie wsparcie UEFA dla Europejskiej Federacji Ampfutbolu.

 – Celem UEFA jest sprawienie, aby piłka nożna była bardziej otwarta i dostępna – mówi Patrick Gasser, dyrektor departamentu FSR w UEFA –  Cieszymy się z rozwoju juniorskiego ampfutbolu i życzymy udanego obozu wszystkim uczestnikom drugiej edycji European Amputee Football Junior Camp.

PIĄTEK, 7 lipca:

10:00-12:​00 oficjalne rozpoczęcie eventu oraz pierwszy trening

17:00-18​:​30 treningi i mecze

SOBOTA, 8 lipca:

10:00-11​:​30 treningi i mecze

17:00-18​:​30 treningi i mecze

NIEDZIELA, 9 lipca:

9:30-11​:30 treningi, mecze oraz oficjalne zakończenie

—————

Fot. i informacja: Mateusz Widłak, Amp Futbol Polska.

Copyright PARASPORTOWCY.PL 2017

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL