Białystok był gospodarzem 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. W rywalizacji za pingpongowym stołem z pełnosprawnymi konkurentami znakomicie spisali się medaliści igrzysk paraolimpijskich, Karolina Pęk wraz z Patrykiem Chojnowskim. Dwójka ta powiększyła swoją medalową kolekcję o srebrny kruszec.
Podczas 88. edycji mistrzostw Polski w tenisie stołowym Karolina Pęk była jedną z najbardziej zapracowanych zawodniczek. Zrzeszona w klubie KS Bronowianka Kraków 22-latka zdecydowała się bowiem wystartować w aż trzech konkurencjach. Pęk okazała się sensacją rozgrywek deblowych, w których połączyła siły z Emilią Kijok z ZKS Zielona Góra. Obie panie rywalizację o medale krajowego czempionatu rozpoczęły od drugiej rundy, w której rozprawiły się w pięciu setach z Agatą Zakrzewską i Gabrielą Dyszkiewicz. W ćwierćfinale wygrały w trzech odsłonach z Pauliną Krzysiek i Katarzyną Ślifirczyk, zaś w pojedynku otwierającym drogę do walki o złoto nieoczekiwanie pokonały siostrzany duet Katarzynę i Annę Węgrzyn, gromiąc je 3:1 w setach. Finał należał już z kolei do świeżo upieczonej indywidualnej mistrzyni Polski Natalii Bajor mogącej liczyć w deblu na wzmocnienie ze strony Kingi Stefańskiej. Mające jednostronny przebieg spotkanie zakończyło się porażką krakowsko-zielonogórskiego debla 0:3. Brązowe krążki poza siostrami Węgrzyn zgarnęły również Roksana Załomska wraz z Aleksandrą Michalak.
Zarówno w grze pojedynczej jak i mieszanej Karolina Pęk zakończyła rozgrywki na drugiej rundzie. W singlu 22-latka pewnie wyeliminowała najpierw Michalinę Górską (4:0), by następnie nie sprostać Julii Szymczak, ulegając jej po ciężkim siedmiosetowym boju. Trzecim z rzędu mistrzowskim tytułem może pochwalić się wspomniana już Bajor, która w wielkim finale zwyciężyła w tie-breaku z Pauliną Krzysiek. Na najniższym stopniu podium stanęły Wiktoria Wróbel i Kinga Stefańska. W mikście wraz z Pawłem Grelą (KTS Lew Głubczyce) w pierwszej rundzie Pęk miała wolny los, a w kolejnej oboje przegrali w pięciu odsłonach z Agatą Zakrzewską oraz Filipem Szymańskim. Złote medale sprzed roku po triumfie 3:1 nad Anną Węgrzyn i Robertem Florasem obronili Katarzyna Węgrzyn z Samuelem Kulczyckim. Brązowy kruszec trafił do Pauliny Krzysiek i Tomasza Lewandowskiego oraz Natalii Bajor i Jakuba Perki.
Wywalczonego przed rokiem mistrzowskiego tytułu w grze pojedynczej mężczyzn nie zdołał obronić Patryk Chojnowski (KS AZS AWFiS Gdańsk). 29-latek w finale tej konkurencji zmierzył się z mistrzem Polski z 2018 roku, Jakubem Dyjasem, który rozstrzygnął to spotkanie na swoją korzyść w siedmiu odsłonach. W drodze do finału Chojnowski wyrzucił z turnieju kolejno Kamila Zdzienickiego (4:0), Filipa Szymańskiego (4:3) oraz Piotra Chodorskiego (4:1). W ćwierćfinale rozbił do zera w setach Marco Gollę, zaś w półfinale pokonał 4:2 Roberta Florasa, który wraz z Maciejem Kubikiem musiał pocieszyć się brązem.
————
Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.